Skip to main content

Kilka słów o H2PV

Szanowni Państwo

Firma H2PV S.A została powołana przez grupę fachowców różnych specjalizacji, począwszy od specjalistów w zakresie odnawialnych źródeł energii, przez doświadczonych na międzynarodowych rynkach kapitałowych finansistów, a skończywszy na managerach posiadających bogate doświadczenie korporacyjne.

Jako firma w 100% o polskim akcjonariacie skupiamy się na badaniach i wdrożeniach technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii. Głównym celem spółki jest wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego w celu podejmowania innowacyjnych przedsięwzięć przemysłowych oraz projektów inwestycyjnych. Naszym celem jest budowa wspólnych łańcuchów wartości gospodarki wodorowej o obiegu zamkniętym.  Obecnie skupiamy się na projektach budowy systemów produkcji wodoru w procesie elektrolizy przy wykorzystaniu nadwyżek energetycznych powstałych w wyniku produkcji energii z ogniw fotowoltaicznych.

Spółka współpracuje z producentami urządzeń do produkcji wodoru min. firmą Hydrogenics z Belgii czy Vekamaf z Holandii. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z podmiotami dysponującymi stosownym potencjałem technologicznym, a naszym celem jest przejęcie kolejnych spółek, które zasilą portfolio H2PV S.A. Docelowo zamierzamy zbudować swego rodzaju magazyn terenów pozwalających na instalację ogniw fotowoltaicznych o łącznej mocy ok 20-25 MW oraz towarzyszących im elektrolizerów.

W kontekście naszych działań i planów rozwoju spółki oraz chęci zaangażowania w transfer wiedzy i wdrażanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii  z ogromną radością przyjmujemy możliwość współpracy z kolejnymi partnerami chcącymi inwestować w nowoczesne rozwiązania, które wkrótce staną się fundamentem energetycznym otaczającego nas świata. Jesteśmy przekonani, że wspólne działania zapewnią integrację  podmiotów związanych z rynkiem energetycznym, a w szczególności z rynkiem OZE oraz zarządzaniem energią poprzez tworzenie sieci podmiotów współpracujących na rzecz zmian w obszarze gospodarki niskoemisyjnej i zrównoważonej energii.

Z poważaniem Michał Miszczyk
Prezes Zarządu H2PV S.A.

Nasi partnerzy: